„Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy co roku wyróżnia najaktywniejsze samorządy, które z największym zaangażowaniem i uwzględniając najnowsze osiągnięcia medycyny realizują projekty zdrowotne w zakresie profilaktyki grypy. Nagrody zostały wręczone podczas Flu Forum 2018” – donosi multimedialna agencja informacyjna Newsrm.tv.

Stare Babice ogólnopolskim liderem walki z grypą!

Statuetka Lidera już trafiła do naszej gminy

Jak podaje portal rynekzdrowia.pl: „samorządy terytorialne odgrywają ogromną rolę w zapewnieniu odpowiedniego poziomu wyszczepialności wśród różnych grup ryzyka. Jak podkreślają eksperci, zaangażowane w program OPZG nagrodzone samorządy to wzór dla innych jednostek terytorialnych – promują projekty walki z grypą oraz przyczyniają się do popularyzacji szczepień. Samorządy terytorialne najlepiej znają potrzeby swoich mieszkańców. Co więcej, bardzo często same ponoszą konsekwencje grypy, płacąc za leczenie jej powikłań, które często wymagają hospitalizacji. Doceniając społeczny aspekt profilaktyki grypy działają z coraz większym zaangażowaniem. Grypa to groźna choroba, dlatego każdego roku wyróżniamy pracę lokalnych władz w zakresie zwalczania grypy. Dzięki programom realizowanym przez samorządy co roku w całej Polsce zostaje zaszczepionych ok. 200 tys. osób, w tym głównie osoby z grup ryzyka – mówi prof. Adam Antczak, przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy„

Stare Babice ogólnopolskim liderem walki z grypą!

”Ta profilaktyka jest szczególnie ważna ze względu na osoby narażone na ryzyko powikłań pogrypowych. W jej ramach to właśnie te osoby mają możliwość korzystania z bezpłatnych szczepień, zabezpieczając się tym samym przed grypą i jej powikłaniami. Samorządowy Lider Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy to akcja, której celem jest aktywizacja jednostek samorządu terytorialnego w zakresie realizacji programów zdrowotnych oraz popularyzacja samorządowych programów zdrowotnych w dziedzinie profilaktyki grypy” – podaje w swojej depeszy PAP.

Stare Babice ogólnopolskim liderem walki z grypą!

Dodaj komentarz