Nie ma lepszego otwarcia dla gazety lokalnej niż możliwość prezentacji sukcesu Gminy.

Hala sportowa – jeden z elementów kompleksu szkolnego w Zielonkach Parceli

Nasz cel to budowa pozytywnego myślenia, prezentacja osiągnięć, na które pracuje cała społeczność to nasz cel. Dziś otwieramy pierwszy numer „Echa Babic” informacją o prestiżowej nagrodzie, jaką nasza Gmina otrzymała podczas gali „Osobowości i Sukcesy”. Gala odbyła się 7 kwietnia w malowniczo położonym Pałacyku w Łochowie. Pośród wyróżnionych statuetkami znanych osobowości, ale także firm i organizacji, wśród których można było zauważyć takie postaci jak Magda Gessler, Otylia Jędrzejczak, Katarzyna Figura, Julia Wieniawa, Dawid Kwiatkowski czy Katarzyna Skrzynecka, dostrzeżona została także nasza Gmina i jej wielka inwestycja, jaką była budowa Szkoły Podstawowej w Zielonkach-Parceli w Starych Babicach. Obiekt, z którego jesteśmy wszyscy bardzo dumni i który w coraz większym stopniu służy naszym mieszkańcom, otrzymał statuetkę w kategorii „Najnowocześniejszy Obiekt Kulturalno-Oświatowy“. Nagrodę w imieniu Gminy odebrał zastępca wójta Pan Marcin Zając. Przez chwilę cała Polska patrzyła nie tylko na sukces Gminy Stare Babice, ale i polskiego samorządu.
Do tej pory żadna Gmina z kraju nie mogła poszczycić się podobnym wyróżnieniem.

Nagrodzona Szkoła Podstawowa w Zielonkach-Parceli

Sukces to tym większy, że pokazuje, że wspólnie powinniśmy dążyć do kierowania naszych wysiłków na rozwój naszej Gminy, docenianie jej sukcesów i promowanie ludzi i zachowań, które wyróżniają się pozytywną postawą i pracą u podstaw na rzecz naszego regionu. Zastanawia nas, czy udział w tak dużej uroczystości, zdobycie prestiżowej nagrody oraz nawiązanie kontaktu z wieloma znanymi i wpływowymi osobami będzie miało dodatkowy pozytywny wpływ na naszą Gminę? To i kilka innych pytań na temat Gali i nagrody zadaliśmy Panu Marcinowi Zającowi, z którym krótki wywiad zamieszczamy poniżej.

„To ukoronowanie wspólnego wysiłku”

Echo Babic: Panie Marcinie, na początku chcielibyśmy serdecznie pogratulować gminie tak ogromnego sukcesu. Czy mógłby Pan opowiedzieć jak do tego doszło i skąd obecność na tak prestiżowej uroczystości?

Marcin Zając wśród zdobywców nagród na gali Osobowości i Sukcesy

Marcin Zając: Serdecznie dziękuję za gratulacje. Jestem niezmiernie dumny, że w imieniu wójta gminy miałem okazję odebrać tak wyjątkową i cenną nagrodę. Wiele osób wykonało ogrom pracy przy tej inwestycji i jak widać zostało to dostrzeżone w Kraju. Telefon od organizatorów Gali bardzo nas zaskoczył i wprawił w dumę i cieszy nas bardzo, że taka praca na rzecz gminy, praca u podstaw, także zostaje dostrzeżona i doceniona. W Gali wzięły udział przede wszystkim firmy i znane osobowości, więc to, że na tym tle dostrzeżono też nas, jako jedyną Gminę w Polsce, jest tym bardziej powodem do ogromnej radości.

EB: Czy mógłby Pan opowiedzieć trochę więcej o inwestycji, za którą otrzymali Państwo nagrodę? Wiemy, że poza byciem placówką szkolną, obiekt ma znacznie szerszą funkcję i daje znaczenie większe możliwości.

Marcin Zając: Tak, placówka pełni rolę edukacyjną i uczą się w niej dzieci z naszej Gminy. Trzeba jednak dodać, że cała inwestycja ma znacznie szersze zastosowanie i daje więcej korzyści naszym mieszkańcom. Mamy w niej dużą halę widowiskowo-sportową, mieszczącą 271 osób na widowni, w której będą odbywać się rozgrywki różnych dyscyplin. Mamy też piękną aulę widowiskową na 350 miejsc, w której odbywają się nie tylko wydarzenia szkolne, ale przede wszystkim koncerty i wydarzenia kulturalne, organizowane przez znajdujący się w budynku Dom Kultury. Dobre wrażenie na odbiorcach robi również Gminna Biblioteka Publiczna, z nowym wyposażeniem sprzyjającym czytelnictwu. Kompleks ma także wiele innych zastosowań i w sumie można powiedzieć, że cały czas się rozwija.

EB: Czy miał Pan już okazję prezentować nagrodę mieszkańcom Gminy, a jeśli tak, to jaki był odbiór?

Marcin Zając: Tak, miałem okazję podzielić się radością z najmłodszymi mieszkańcami naszej Gminy – dziećmi z tej właśnie szkoły. Odbiór był, jak to w
przypadku dzieci, bardzo spontaniczny. Dzieci robiły sobie zdjęcia ze statuetką, każde chciało ją potrzymać.

EB: Czy w najbliższym czasie planują Państwo kolejne duże przedsięwzięcia, inwestycje czy akcje, które w przyszłości mogą również doczekać się tak wielkiego wyróżnienia?

Marcin Zając: Nasza Gmina cały czas się rozwija. Udało się bardzo wiele, ale dużo jeszcze przed nami. Teraz myślę, że jednym z najważniejszych zadań jest program drogowy, który poprawi bezpieczeństwo w gminie, a także „odkorkuje”coraz częściej użytkowane u nas drogi. Są też rzeczy, które nie są nagradzane, bo wynikają z naszej codziennej pracy, a doceniają je fachowcy. Takim przykładem są przeprowadzane u nas regulacje gruntów pod drogi gminne. Jesteśmy w tej dziedzinie liderem na skalę Mazowsza, a z naszych doświadczeń korzystają inne gminy, powiaty i rzeczoznawcy majątkowi. To są działania i inwestycje niewidoczne na pierwszy rzut oka, ale docenimy je za kilka lat.

EB: Ten dzień był dla Pana wyjątkowo obfitujący w zdarzenia, bo brał pan też udział w oficjalnym otwarciu „dziesiątki babickiej”, czyli dużej imprezy biegowej, która odbyła się na terenie Gminy.

Marcin Zając: Tak, rzeczywiście dzień był bardzo aktywny, ale to tylko cieszy. „Dziesiątka babicka” jest naprawdę prawdziwym świętem sportowym Babic. Wzięła w niej udział rekordowa liczba ok 1000 zawodników, było dużo dzieci i młodzieży. Cieszy to, że nasi mieszkańcy są aktywni i biorą udział w takich imprezach. Wieczorna Gala to radosne zwieńczenie całego dnia.

EB: Dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów i równie atrakcyjnych przedsięwzięć w przyszłości.

Marcin Zając: Również bardzo dziękuje i mam nadzieję, że częściej będziemy mieli okazję dzielić się tak radosnymi wieściami z mieszkańcami.

One thought on “PRESTIŻOWA NAGRODA DLA SZKOŁY

Comments are closed.