SYLWETKI LOKALNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW

Gabinet Psychoterapii Rodziny mgr. Monika Skoczylas-Merczyńska
Gościnna 11 lok. 23, Blizne Łaszczyńskiego – Gmina Stare Babice

Okres rozpoczęcia nowego roku szkolnego może być traumą z wielu powodów, szczególnie dla dzieci, które rozpoczynają naukę i idą do szkoły po raz pierwszy, lub tych, które nie radziły sobie wcześniej z obowiązkami i boją się powrotu. Często rodzice w takich sytuacjach nie wiedzą jak skutecznie pomóc dzieciom i sobie. W takich chwilach najlepiej zgłosić się do specjalisty, jakim jest psycholog.

GABINET PSYCHOTERAPII RODZINY mgr. Monika Skoczylas-Merczyńska

Naturalna rzeczą jest, aby z danymi problemami zgłaszać się do lekarza specjalisty, w zależności od schorzenia. Psycholog to także lekarz i w przypadku problemów ze szkołą warto korzystać z pomocy tych, którzy swoje gabinety mają blisko naszego miejsca zamieszkania. Znają oni bowiem specyfikę lokalnych szkol i problemów nauczania i szybciej mogą dojść do sedna problemu. Takim lokalnym psychologiem w Gminie Stare Babice jest Pani mgr Monika Skoczylas-Merczyńska, która w szczególności specjalizuje się w prowadzeniu terapii dzieci w wieku szkolnym i młodzieży.

Pani Skoczylas-Merczyńska prowadzi psychoterapię mającą na celu niesienie pomocy w radzeniu sobie z lękami, w tym z tymi związanymi ze szkołą, a także fobiami, trudnościami wychowawczymi i kłopotami w nauce. Spotkania mają charakter indywidualnej pracy z dzieckiem oraz z rodzicami. Pani psycholog specjalizuje się także w pomocy rodzinom, w których zapadła decyzja o rozwodzie. Podczas spotkań rozmawia z rodzicami, jak przekazać wiadomość dzieciom i co zrobić, aby pomóc im w tej trudnej sytuacji. Również rodzice mogą liczyć na wskazówki odnośnie tego, jak poradzić sobie z nową rzeczywistością rodzinną.

Podczas spotkań z dziećmi Pani Monika wspiera się testami projekcyjnymi, które pomagają w zrozumieniu relacji rodzinnych i stosunków panujących w rodzinie. W gabinecie prowadzi również konsultacje z rodzicami, którzy chcieliby dowiedzieć się nieco więcej na temat rozwoju swoich dzieci, otrzymać wsparcie, czy omówić konkretny problem. Pani magister pracuje również z małymi dziećmi od 8 miesiąca życia. Z dużym powodzeniem stosuje autorską metodę prowadzenia treningu snu u małych dzieci, które nie przesypiają całej nocy, same nie zasypiają, czy kilkukrotnie się budzą. W ofercie gabinetu jest cała gama porad dla dzieci w każdym wieku, oraz dla rodziców w relacjach z dziećmi i miedzy rodzicami. Znajdziemy tam również konsultacje trudności szkolno-wychowawczych, badanie gotowości szkolnej dzieci, konsultacje dla rodziców w trakcie rozwodu, oraz ofertę współpracy dla przedszkoli. Można też uzyskać porady w zakresie Zespołu Nadpobudliwości Psychoruchowej czyli ADHD, autyzmu, czy dysleksji. W gabinecie Pani magister Moniki Skoczylas-Marczyńskiej można się poczuć swobodnie ze swoimi problemami i kontynuować z powodzeniem wszelkie terapie.

Monika Skoczylas-Merczyńska – od 10 lat pracuje jako psycholog dzieci i młodzieży oraz terapeuta rodzinny. Współpracuje również z przedszkolami, Klubem Mam w Starych Babicach oraz prowadzi warsztaty i szkolenia dla rodziców. W swojej pracy zajmuje się przede wszystkim terapią zaburzeń lękowych, tematyką agresji i złości u dzieci, trudnościami w zasypianiu, problemami w koncentracji, zaburzeniami rozwoju typu Autyzm i Asperger. Gabinet w Babicach prowadzi od dwóch lat, wcześniej pracowała w Warszawie.

Monika Skoczylas-Merczyńska