SYLWETKI LOKALNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW
AUDIO COLOR Spółka jawna
ul. Warszawska 37
05-082 Blizne Łaszczyńskiego

Audio Color to firma działająca na rynku od 26 lat.  Przez cały ten czas rozwijała się i nadal rozwija. Działalność firmy obejmuje zarówno obsługę klientów indywidualnych, jak i instytucji w zakresie instalacji systemów audio-wizualnych, wielostrefowych systemów nagłośnieniowych, inteligentnej i tradycyjnej instalacji elektrycznej, systemów ochrony mienia i monitoringu oraz oferty ekskluzywnych i najnowocześniejszych urządzeń systemowych audio i wideo.

SYLWETKI LOKALNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW - AUDIO COLOR

Audio Color oferuje projektowanie oraz wykonanie instalacji niskoprądowych dla domu i biura.

Z projektantem systemów AV można zaprojektować instalację dystrybucji sygnałów audio i wideo. Gdy już wiadomo, gdzie będą rozmieszczone punkty zasilania, czyli tradycyjnie kontakty, można też zaplanować, gdzie będzie stał telewizor, sprzęt audio wraz z instalacją nagłośnienia w dowolnym pomieszczeniu czy system alarmowy. Istnieje pojęcie instalacji inteligentnej, a w swojej ofercie Audio Color posiada szeroki zakres rozwiązań w tej dziedzinie. Inteligentny dom – to pojęcie przeważnie kojarzyć się może ze sterowaniem dźwiękiem czy światłem pilotem, ale dziś możliwe są rozwiązania pozwalające na sterowanie z poziomu telefonu, tabletu czy zegarka praktycznie każdym procesem w domu. Zdalnie możemy zarządzać światłem, roletami, multimediami czy temperaturą w każdym pomieszczeniu. Takim rozwiązaniem są aplikacje dla urządzeń mobilnych, takich jak tablety czy telefony, które mogą się stać centrum sterowania. Aplikację, która w bardzo intuicyjny sposób pozwoli na sterowanie na odległość automatyką i multimediami można personalizować.

SYLWETKI LOKALNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW - AUDIO COLOR

W zakresie pojęcia „inteligentny dom” mieszczą się też inne urządzenia ułatwiające codzienne czynności, którymi można sterować komendą głosową. Aby aktywować dowolną funkcję, wystarczy zwrócić się do specjalnego głośnika po imieniu. Asystentka odpowie na nasze pytania np. dotyczące prognozy pogody, sprawdzi wynik meczu, przełączy kanał w telewizji lub otworzy bramę wjazdową. Jest też zdalny monitoring, w którym każdy system może być monitorowany na odległość przez wspomnianą wcześniej aplikację. Dzięki niemu będąc daleko od domu możemy np. podnieść lub obniżyć temperaturę w danych pomieszczeniach. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem w ofercie jest inteligentna architektura, czyli rozwiązania ukrywania systemów audio i wideo, np. telewizory w lustrze. Lustro jest nieodzownym elementem w naszym domu. Zamontowanie lustra z telewizorem o dowolnym rozmiarze nie stanowi problemu nawet w najbardziej narażonych na wilgoć pomieszczeniach, takich jak łazienka. Niewidzialne głośniki zachowują funkcjonalność, a przede wszystkim wypełniają pomieszczenie muzyką, nie rzucając się w oczy.

SYLWETKI LOKALNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW - AUDIO COLOR

Kolejną opcją inteligentnej architektury są elektryczne uchwyty, czyli różne formy ukrywania urządzeń codziennego użytku, np. telewizor za obrazem, w podłodze lub meblu, a projektor w suficie. Poza tym, specjaliści z Audio Color zainstalują antenę satelitarną wraz z systemem we wszystkich pomieszczeniach oraz pomogą wybrać sprzęt audio i AGD, tak aby łączył się z całym systemem inteligentnego domu. Praktycznie zajmą się projektem i realizacją każdego pomysłu klienta, jeśli tylko związany jest ze współczesnymi mediami. Dziedziny elektroniki cały czas się rozwijają, a to znaczy, że Audio Color wciąż będzie na czasie. Życzymy dalszego rozwoju firmy.